Balíčky pro chudé ve farnosti

Balíčky pro chudé ve farnosti

Každé pracovní pondělí 11 - 13 hod. budeme vydávat potravinové a hygienické balíčky potřebným a zároveň budeme rozdávat doprovodné materiály s informacemi o možnostech zlepšení nepříznivé životní situace.

Každý, kdo by se chtěl do pomoci zapojit a může dopoledne přijít, je srdečně vítán! Budeme velmi rádi, když se k nám kdykoliv přidáte. Začínáme v pondělí 9.1.

 

Místo: zahrádka za kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně
Termín: 9. 1. 2017, 11:00 — 31. 12. 2017, 00:00
Kategorie: Ostatní

Balíčky pro chudé ve farnosti

kontakt: Radka Válková, tel: 603 700 861 e-mail: fchsrdcepane@praha.charita.cz

Balíčky se vydávají potřebným rodinám/osobám – osoby bez domova, sociálně slabí senioři, osoby ohrožené ztrátou bydlení, neúplné rodiny s nízkou pracovní intenzitou apod.

Druhy balíčků:

  • Potraviny rodina
  • Potraviny jednotlivci
  • Hygiena rodina
  • Hygiena jednotlivci
  • Hygiena děti + pleny (5 velikostí)

(Aktualizace k 26.2.2017: V rámci potravinové a materiální pomoci již nemáme a nadále nebudou k dispozici pleny a hygienické balíčky pro děti.)

Výdej balíčků:

  • termín: každé pracovní pondělí 11-13 hod
  • místo: zahrádka za kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně (nám. Jiřího z Poděbrad)

Při výdeji se zapisuje počet unikátně podpořených osob (poprvé podpořeni) a počet unikátně + opakovaně podpořených, dále počet vydaných balíčků. Evidenci zajišťuje pracovník/dobrovolník ADCH Praha/farní charity. Není přípustná jmenná evidence, zapisování osobních dat, apod. Balíčky si nelze nárokovat, výdej konkrétní osobě lze odmítnout.

Projekt FEAD je financován z fondu evropské pomoci nejchudším osobám. V ČR jej zaštiťuje MPSV, které s projektem oslovilo tyto organizace: Charita ČR, Diakonie, Slezská diakonie, Naděje.

Projekt bude probíhat do dubna 2017 s možným pokračováním.